גירושין

כאשר אנו בונים את הקן המשפחתי נדמה לנו שהכל ורוד ואנו מדחיקים או לא רוצים לחשוב על הרגע שבו השמים יתקדרו, אלא שמה לעשות ובמציאות כל זוג רביעי בערך מתגרש.
זו הסיבה שלמרות שלכאורה הכל כשורה, כדאי תמיד לבטח את עצמכם ולדאוג שאם חס וחלילה היחסים יעלו על שרטון, תשמרו על האינטרסים שלכם.

סימנים לפיהם ניתן לזהות שנישואיכם עומדים בפני משבר

אם בן /בת הזוג שלכם מתנהג באופן לא גלוי ולא בשקיפות, תוך הסתרת פרטים או אינפורמציה או כספים – יש בעיה.
חשוב להציף את הבעיה מוקדם ככל האפשר ולהפחית בכך נזקים, גם במחיר הקדמת המשבר.

מידע זה כוח

חשוב שתהיו מעודכנים על כל המידע הנוגע לכספים שיש לכם. לא רצוי לתת לצד אחד לשלוט על כל המידע הנוגע לכספים שלכם. גם אם לא מעניין את האשה כל הרכב תיק המניות או כמה עשתה פוליסת ביטוח החיים, כדאי להיות בתמונה, לוודא מי המוטבים ולא להקטין ראש.
אם תרגילו את בן זוגכם שאינכם מעורבים או תסכימו לא להיות שותפים לאינפורמציה , כשתרצו לדעת זה יהיה מאוחר, יעורר חשד ויהיה תמוה.

עמידה על זכויותיך

אם במשך שנים לא שמת לב ולא הקדשת תשומת לב או חשיבות לאופן רישום הנכסים במשפחה, הרי שהגיע העת לעשות זאת ולוודא שהרכוש שצברתם יחדיו רשום על שם שניכם ואם לאו לטפל בזה טרם פרוץ הסכסוך.
זה בהחלט לא קל, ועלול להצית ויכוח, אך יותר קל לעשות את זה בעיתות שלום מאשר בעת מלחמה.

לשמור תיעוד 

דאג/י לכך שלרמת החיים בה אתם חיים תהיינה הוכחות, על מנת שאם תזקק/י תוכלי להוכיחה בבית המשפט, שכן בהלכה היהודית האישה "עולה עמו ואינה יורדת", כלומר זכאית לשמור על אותה רמת חיים שאליה הורגלה.

שמרו לעצמכם את הירושות והמתנות

ע"פ דין הירושה או המתנה שקיבלתם, שייכת לכם בלבד. אמנם שכשהיחסים תקינים, אנשים נוהגים לכלול לתוך תקציב משק הבית גם את הירושה, אולם אם אתם מודעים לעובדה שהמשבר הוא רק עניין של זמן, עמדו על כך שהירושה או המתנה תהיה רשומה על שמכם בלבד, שכן אח"כ יהיה יותר קשה להעלות טענות שהכספים או הזכויות יהיו שייכות רק לכם, שכן בהפקדה לחשבון משותף גיליתם דעתכם שכוונתכם לחלוק עם בן זוגכם.

מידע מקצועי נוסף תמצאו בפייסבוק שלי

Summary
Review Date
Reviewed Item
גירושין
Author Rating
5