מהם התנאים לפונדקאות?

במדינת ישראל, אשר בה ממוצע הילודה הוא קצת יותר מ3 ילדים לאישה, קשה למצוא זוגות נשואים שלא היו רוצים להביא ילד לעולם. עם זאת, כפי שכולנו יודעים, לא כל הזוגות מתמודדים עם המשימה הזאת בקלות ולא כולם זוכים להגשים את החלום. בעיות פוריות שונות מלוות אחוזים רבים מהאוכלוסייה וזה הרקע לקיומו של חוק הפונדקאות במדינת ישראל, שכן אם ניתן לסייע להגשמת חלום של זוגות רבים מדוע לא לעשות זאת? חוק הפונדקאות בישראל קובע תנאים ברורים ביותר שבהם צריכים לעמוד, מצד אחד, ההורים המיועדים ומצד שני האם שמעוניינת להיות פונדקאית. במידה ודרושים לכם פרטים ואף סיוע משפטי בתהליך עו"ד רפי שדמי הוא הכתובת הנכונה עבורכם ואתם מוזמנים לפנות אליו בכל עת. הוא יוכל לבדוק את המקרה שלכם לעומק ובהתאם לכך לסייע לכם בתהליך כולו.

מה אומר חוק הפונדקאות?

בחוק הישראלי ישנה שורה ארוכה של תנאים מקדימים אשר רק בהתקיימם יוכלו ההורים המיועדים והאם הפונדקאית לצאת לדרך ולהביא ילד לעולם. במסגרת התנאים השונים ניתן לראות סעיפים כמו:

  1. ההורים המיועדים חייבים להיות בגירים, גבר ואישה (כלומר לא זוגות חד מיניים) ותושבי ישראל.
  2. במדינת ישראל מותרת רק פונדקאות מלאה, כלומר: פונדקאות שבה אין כל קשר גנטי בין האם הנושאת ובין העובר.
  3. ההורים המיודעים והפונדקאית נמצאים כשירים פיזית, נפשית וגופנית לתהליך כולו.

מבחינת התנאים שבהם צריכה לעמוד האם הפונדקאית ניתן לראות סעיפים כמו:

  1. גילה של הפונדקאית ביום החתימה על ההסכם לא יעלה על 38.
  2. בעבר האישה הייתה חייבת להיות רווקה כדי למנוע חשש לממזרות אך היום זה כבר לא תנאי לחתימה על ההסכם.
  3. האישה חייבת להיות תושבת ישראל ובגירה.
  4. הפונדקאית חייבת להיות אישה שהרתה בעבר ושיש לה לפחות ילד אחד.
  5. הפונדקאית לא יכולה להיות קרובת משפחה של אחד מההורים המיועדים.
  6. הפונדקאית לא יכולה להשתתף בתהליך אם היא כבר נשאה בעבר שני עוברים בתהליכים דומים.
  7. הפונדקאית בריאה והציגה את התיק הרפואי שלה.

בנוסף לכל אלה, על הפונדקאית להיות בת דתם של ההורים המיועדים ורק אם כל התנאים הללו יתקיימו ניתן יהיה לחתום על הסכם בין הצדדים.

מדוע כדאי לפנות לעורך דין שמומחה בתחום?

כפי שראינו, חוק הפונדקאות במדינת ישראל מורכב ומכיל לא מעט סעיפים המתייחסים הן להורים המיועדים והן לאישה המעוניינת להיות פונדקאית. כיוון שמדובר על הליך לא פשוט שמורכב מרבדים שונים כמו הרבדים הפיזיים, הנפשיים והכלכליים, כדאי יהיה לפנות לעורך דין מומחה. עו"ד רפי שדמי הוא האדם הנכון שאליו תוכלו להתקשר ויפה שעה אחת קודם. כשעומד לצידכם עו"ד מומחה אתם יכולים להיות בטוחים שהתהליך כולו יסתיים בצורה טובה ופשוטה יותר ולכן זה מומלץ בחום.