מתגרש\ת ? – איזה זכויות מגיעות לך לפי החוק

בחירת הערכאה השיפוטית – בזמן תהליך הגירושין, ישנן שתי ערכאות שיפוטיות הדנות בתביעת הגירושין, כאשר האחת היא בית הדין לענייני משפחה והערכה השיפוטית השנייה היא בית הדין הרבני.
בין שני בני הזוג הזכות לבחור באחת מבין של הערכאות, כאשר הערכה הראשונה אליה יוגש כתב התביעה היא זו שתדון בתביעת הגירושין.
חשוב לציין שלבחירת הערכאה השיפוטית השפעה מכרעת על התנהלות התביעה ועל השלכותיה העתידיות על שני הצדדים.

משמורת על הילדים – משמורת ילדים היא הסוגיה המרכזית והמורכבת ביותר בתהליך הגירושין, אשר על פי "חזקת הגיל הרך" עדיף שילדים עד גיל 6 יישארו בחזקת אימם
במידה וישנה הסכמה הדדית בין שני ההורים לגבי משמורת ילדים, ניתן לקבוע זאת בהסכם הגירושין, אשר נערך ונחתם ע"י עו"ד גירושין, אשר לאחר אבחנה ובדיקה מעמיקה יאשר בית המשפט את המוסכם בין שני הצדדים.
אולם בהיעדר הסכמה בין שני הצדדים לגבי סוגיית משמורת ילדים יש צורך לעתור לבית משפט לענייני משפחה או לחילופין לבית הדין הרבני אשר אלו יכריעו במשמורת ילדים, אשר לרב נקבעת על  פי עקרון "טובת הילד" אותו עקרון המנחה ומוביל את בית המשפט בפסיקה ובהכרעה בסוגיית המשמורת ובמקרים מסוימים בהתאם לחוות דעת של פקידת סעד, הנקרא " תסקיר סעד", אשר מטרתו להמליץ מי מבין ההורים יהיה משומרן על הילדים.

הסדרי ראייה – הם אותם זמנים מוגדרים, בהם ההורה שאינו משומרן זכאי ורשאי לראות את הילדים על פי הסדרי הראייה הן שנקבעו בהסכמתם המשותפת של שני ההורים והן על פי קביעה והחלטה של בתי המשפט.

מזונות ילדים – מזונות ילדים הם אחד החובות שיש לאב כלפי ילדיו, אשר למעשה מאפשרים להם להמשיך ולחיות באותה רמת חיים טרם גירושי ההורים.
דמי המזונות נקבעים לרב ע"י בית הדין לענייני משפחה ובהתאם לצרכיו הבסיסיים והכרחיים של הילד, גילו, וכן בהתאם להכנסותיו של האב ולהשתכרותו הפוטנציאלית.

מזונות אישה – אישה הנמצאת בתהליכי גירושים מבעלה לשעבר זכאית למזונות אישה, ממועד תביעת הגירושין ועד מועד הפסיקה (מתן הגט).

חלוקת רכוש – בעת הגירושין, על בני הזוג לחלק את הרכוש אותו צברו במהלך חייהם המשותפים, למעט ירושה ורכוש אשר היה בבעלות של אחד מבני הזוג מלפני הנישואין.

דאי את זכויותייך ! תקראי מאמר בנושא פירוק שיתוף וחלוקת רכוש

הנישואין שלכם עלו על סרטון ? מחליטים להתגרש ? אז בכדי שלא תתפסו לא מוכנים, פנו עוד היום לעו"ד רפי שדמי העוסק זה שנים רבות בתחום דיני המשפחה ותיהנו מייעוץ וליווי מקצועי של אחד מעורכי הדים המובילים ביותר.
הידע הרב והניסיון העשיר מאפשרים לעו"ד רפי שדמי לבחון כל תיק לגופו ואף להציע את המסלול והפתרון הטוב ביותר במקצועיות ובאמינות ללא פשרות !!

אתם מוזמנים לקרוא מאמרים נוספים באתר – רפי שדמי כתבות

Summary
Review Date
Reviewed Item
מתגרש\ת ? – איזה זכויות מגיעות לך לפי החוק
Author Rating
5