מה צריך לקחת בחשבון לפני חתימה על הסכם ממון?

היום החשוב בחייכם עומד להגיע, היום בו תתאחדו בברית הנישואין ותקדשו האחד את השנייה על פי דת משה וישראל, אך מה עושים כאשר ישנה הפתעה לא צפויה הממענת להגיע בסמיכות רבה ליום מיוחל זה ?
זוגות רבים עומדים אל מול מוסד הנישואין וללא כל הכנה מוקדמת מגיעים לשלב מלחיץ בו דורש אחד מן הצדדים את חתימת האחר על הסכם ממון מחייב אשר יגן עליהם במקרה של פרידה וסיום יחסיהם. לעיתים רבות לא בן הזוג אשר דורש את חתימת השני הוא זה המתכנן את ההסכם, שהרי לעיתים רבות אחראיים הורים לדרישת החתימה על הסכם זה, על מנת לשמור על ממון משפחתי קיים ונכסים המצויים ועתידים להימצא בידיו של ילדם.
אז לפני שהנכם חותמים על הסכם ממון עם בני הזוג וטרם היום החשוב ביותר בחייכם – יום חתונתכם, חשוב שתדעו מספר דברים שצריך לקחת בחשבון לפני חתימה על הסכמי ממון, והם :
תוקף חוקי – על מנת שהסכם הממון עליו חתמתם יהיה תקף, ישנו צורך בהסכם בית דין רבני או בית משפט לענייני משפחה על חוקיות מסמך זה.
חלוקת רכוש – זכרו כי בחתימתכם על הסכם ממון חוקי ומחייב הנכם מסכימים לחלוקת הרכוש האמורה בו, עליה לא תוכלו לערער בשום אופן כאשר יגיע המצב לכדי גירושין בהם תצאו ללא רכוש שהיה בשימושכם בזמן הנישואים (שכן הוא מעוגן כשייך לצד השני ועל כך חתמתם).
– "הסכם בריא" ? – יש האומרים וטוענים שהסכם זה תורם רבות לגירושין "בריאים" ולא מכוערים, שכן בהימצא הסכם חוקי ומחייב מסוג זה, יצאו הצדדים עם השייך להם ולא יקימו מלחמות רכוש מכוערות אשר יפגמו בסופו של דבר גם בילדיהם וגם ביחסיהם העתידיים.

טיפים מובילים לדברים חשובים שיש לקחת בחשבון  טרם החתימה על הסכם ממון 

"כבדהו וחשדהו" – כמו בכל הסכם עליו עתידים אתם לחתום וכמו בכל מקרה בו חושדים אתם באינטרסים של הצד השני, כך גם במקרים של חתימה על הסכמי ממון. עליכם לקרוא היטב את האמור בהסכמים אלו ולעבור על סעיפיו הרבים באופן מדויק, שכן, רק כך תבטיחו את ביטחונכם האישי ואת קבלת זכויותיכם הבסיסיות בתום הנישואין.
התייעצו עם אנשי מקצוע מיומנים ומומחים – טרם החתימה על הסכם הממון הקפידו להיוועץ עם המומחים בתחום דיני המשפחה, פנו כבר עכשיו לעו"ד רפי שדמי, לקבלת ייעוץ מקצועי וייצוג ראוי.

רפי שדמי ב- Google+ 

Summary
Review Date
Reviewed Item
מה צריך לקחת בחשבון לפני חתימה על הסכם ממון?
Author Rating
5