חתימה על הסכם ממון לצד עורך דין

יותר אנשים יודעים היום שכאשר מקימים משפחה בישראל או נכנסים לזוגיות לאורך זמן, יש צורך חיוני להסדיר גם את יחסי הממון ביניהם. אם פעם הכתובה הספיקה כדי להסדיר ביניהם את נושאי הרכוש והכספים ודיני האישות שנדונו ברבנות היו נכונים לזמני העבר, היום אנשים מגיעים לחופה או לחיו יחד כאשר הם בגיל שבו כבר נצברו נכסים, או שהם מודעים יותר לזכויותיהם. יש גם עניין ברור של המורכבות הגדלה והוכלת של העניינים הפיננסיים, גם משום שרוב הנשים עובדות היום ויש להם נכסים משל עצמן, כך שגם הן זקוקות להסדרה צודקת יותר של הרכוש. עורך דין שמתמחה בכל יכול לייעץ לכם כיצד לנהל את הדיונים ולהכין הסכם ממון מכבד, צודק ומציאותי, מבלי לגרום לוויכוחים או לאי נעימויות.

הסכם ממון כמפת דרכים

הסכם ממון אינו מיועד רק לעשירים אלא לכל אדם, במיוחד כאלה שאינם עובדים. הסכמי ממון אינם עוסקים רק בחלוקת רכוש אלא בשילוב שבין הכסף והרכוש לבין אורח החיים והסגנון שלכם. חיוני להתייעץ עם עורך דין, משום שיש הסכמי ממון שמקפחים אתכם, כאלה שאינם עובדים לטובתם ואינכם יודעים על כך אפילו. החתימה על ההסכם חייבת להיות מרצון חופשי ויכול להיות שכל לחץ לחתום על הסכם ממון יכול לשמש עילה לתביעה משפטית אחר כך. הסכמי ממון שאינם נעשים עם עורך דין עלולים לגרום לביטול כל הטקסים והתכניות רק משום שההסכם לא נעשה כהלכה, לפי ייעוץ ונחתם כמו שצריך בצורה ראויה.

מבחן הכוונות של בני הזוג בדרך לאהבה

ההסכם הוא מעין מבחן כוונות והוא גם מלמד על בני הזוג שלנו יותר ממה שהחיים לצדם לימדו אותנו עד כה, משום שאותו אנחנו מתכננים ומנסחים בקפידה יתרה. רק בראייה מפוכחת של כל ההיבטים שקשורים לחיים המשותפים, ורק מתוך הבנה ברורה של מה שאנחנו הולכים לקראתו נוכל לוודא שהסכם ממון מבטא באמת את מה שיש לנו, את הדרך שבה אנחנו רואים את החיים המשותפים ומתנה לנו תנאים שאנחנו יודעים שנוכל לעמוד בהם וגם נרצה לעשות זאת. כל צורה אחרת של הסכם ממון אינה תקפה גם משום שלא נעשתה על ידי עורך דין, ולכן רצוי מאוד לקבל ייעוץ. סעיפים מקפחים לא יעמדו במבחן בית המשפט אם יהיה צורך בכך. עורכי דין גם יודעים יפה מאוד לנסח ולהתייחס לכל מה שצריך להיות בהסכם ממון מבלי לפגוע ברגשות, מבלי ליצור מטען רגשי כבד ולהעמיס על בני הזוג סעיפים שאינם יכולים להיות אתם לאורך זמן. זוגיות טובה נשענת על ההבנה שהחיים המשותפים יכולים לזרום בקלות גדולה יותר אם מנטרלים מראש את המוקש שנקרא רכוש וכספים שעלולים להעיב על השיקולים והרצון הטוב שלנו בחיים המשותפים ובאהבה.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
חתימה על הסכם ממון לצד עורך דין
Author Rating
5